בחזרה אל גבעת קרב הל"ה V- לזכר חיים חדד ז"ל

איפה:קבוץ נתיב הל"ה - בחורשה מימין לכניסה ליד אנדרטת הל"ה

תאריך התחלה: 31/01/15

שעה 07:30

תאריך סיום: 31/01/15

שעה 12:30

"ראה, הנה מוטלות גופותינו שורה ארוכה, ארוכה 
פנינו שונו. המוות נשקף מעינינו. איננו נושמים. 
כבים נגוהות אחרונים והערב צונח בהר.
ראה, לא נקום להלך בדרכים לאורה של שקיעה רחוקה
 לא נאהב, לא נרעיד מיתרים בצלילים ענוגים ודמומים
 לא נשאג בגנים עת הרוח עוברת ביער".


השורות המרטיטות האלו, הפותחות את השיר שכתב חיים גורי לילה אחרי נפילת 35 לוחמי הפלמ"ח והחי"ש (חיל שדה) ב-16 בינואר 1948, בדרכם להושיט סיוע ליישובי גוש עציון, מנציחים סיפור טראגי שהפך למיתוס של נחישות ומסירות ולאחד מביטויי המופת הבולטים ביותר בתש"ח ובתולדות ישראל החדשה בכלל.

השנה נחזור בחמישית על הטיול המרגש שעשינו בשנים שעברו וננציח את זכרו של חיים חדד ז"ל, אחיו של אריה (ליובה) ויורם הדר ואחותו שוש הרוכבים עימנו, שהצטרף לטיול הקודם עם משפחתו והשתתף איתנו בשירה ונגינה מרגשת בטקס הזכרון בגבעת הקרב - ננציח את חיים ז"ל היוצר והמוזיקאי המיוחד יחד עם משפחתו וחבריו . מוזמנים לצפות בטיול והגלריות מהטיול בשנה 2011 ובטיול בשנת 2012 ובטיול בשנת 2013  ובטיול 2014


ביום השנה ה- 67 לנפילת לוחמי הל"ה ובעקבות יוזמתו הברכה של אריה (ליובה) חדד מבית אריה, נצא מהרטוב (בתוך המושב נחם) במסלול הליכתם של 35 הלוחמים שיצאו לעזרת גוש עציון הנצור בזמן מלחמת העצמאות, אגדת אומץ וגבורה שאכן התרחשה במציאות. נשחזר את תוואי בו הלכו עד נפילתם על גבעת הקרב, שם נשמע מפיו של יהודה פסט, מדריך טיולים מוסמך המתמחה בתחום, את סיפורם של הל"ה. ונערוך טקס קצר לזכרם. 

 

ניתן להרשם לטיול רכיבה (רמת בינוני+ יש כמה עליות חזקות), לטיול הליכה ולטיול רכוב ברכב שטח (שלכם או הצטרפות לאחרים).