יש לכם זהב שאתם לא צריכים? כך תמירו אותו במזומן

בתקופה הנוכחית של מצב חירום לאומי וחוסר וודאות ויציבות כלכלית, רבים מחפשים אחר דרכים להפיק כסף נזיל ומזומן ביד. לעיתים זה כדי לבצע שדרוג לסביבת המגורים כמו למשל, הוספת ממ"ד ולעיתים לצרכי הישרדות כלכלית בשל פיטורין או מעבר לעבודה חדשה או היעדר לקוחות ובעיות ייצור ועיכובים באספקת סחורה לעסק.

כך או כך, אחת הדרכים הללו למימון היא של מכירת זהב, המתכת הנדירה ושוות הערך יכולה בהחלט להוות עבורכם אמצעי מימון או הפקת מזומן לצרכי מחיה, שיקום הפעילות העסקית וכדומה.
מה חשוב לדעת בנושא כדי לקבל החלטה מושכלת בין אם ברכישה של מתכת זו או מכירתה במידה והיא קיימת בידיכם בצורות שונות?

כל הסיבות מדוע להשקיע בזהב

נתחיל בכך שמאז ומתמיד זהב נחשב לאפיק השקעה אטרקטיבי עבור רבים היות ובעצם מדובר במוצר מוחשי בעל ערך גלובלי, שאפשר להעביר מיד ליד ולסחור בו ברחבי העולם בלי קשר למיקום הפיזי הגיאוגרפי שלכם.
למעשה, עם ההיסטוריה אי אפשר להתווכח ותקופות קודמות של טלטלות בשווקים הוכיחו שהוא יכול להעלות את ערכו דווקא כאשר חלה ירידה או שחיקה במטבע בתקופות של אינפלציה וחל ביקוש במחוזות אחרים כמו במתכת זו. 

חשוב לדעת שזהב ניתן להמרה בדרכים שונות כך שתוכלו לבחור את הדרך המועדפת עליכם אם עוד אין לכם מלאי ממנו. כמו למשל, באמצעות רכישה ומכירה של מטילי זהב, מטבעות זהב או תכשיטי זהב.
מטיל למשל הוא סוג של גוש זהב או קובייה שמוצע במגוון גדלים ומשקלים כאשר אם תחפשו זהב מחירון תגלו שיש מחירון בורסאי ובכל מקרה, המטילים נמדדים באונקיות כאשר מטיל זהב טהור 10 גרם שווה בערך כ-1500 שקלים.
אם כי יש להתייחס לפרמטרים השונים והמגוונים אשר עשויים להשפיע באופן ישיר ועקיף על ערכו המשתנה בהתאם לתנודות השוק כמו שיכולים גם להשפיע על ערכם של תכשיטי זהב.
השווי קשור בפרמטרים הבאים: למשל בדרגת הקרט שמתייחסת לאחוז טוהר הזהב – ככל שדרגת הקרט גבוהה יותר כך הפריט שווה יותר. כמו כן, למשל וכאמור לבורסה. 

גיוון ופנייה למומחים

בבואכם לסחור במתכת נדירה זו שנחשבת למשאב מוגבל, בעלת תוחלת חיים ארוכה, יש להחליט האם לסחור בה באופן פיזי מוחשי או בדרך של מניות. במקרה זה יש להתייחס לדרך בה תוכלו להחזיק בכל אחת מהאופציות כולל אחסון בכספת וענייני ביטוח לעומת סחר במניות למשל כתוצאה מכריית זהב או תעודות סל ובכל אופן, יש משמעות לגיוון ההשקעה במיוחד בעת תנודות.
היו מודעים לנושאים כמו היצע וביקוש וגם למצב של אינפלציה, בדקו את שיעורי הריבית וכדומה.

אם יש בידיכם כבר תכשיטי זהב למשל שעברו בירושה כדאי להגיע לבצע הערכה על מנת להבין מה שווים העדכני. במיוחד אם זה הזמן שבו אתם מעוניינים להמיר אותם בכסף. חשוב להגיע לחברה מוכרת שמתמחה בהערכות שווי של מתכת זו, שגם מוכרת וגם רוכשת ומצוידת בכלי מדידה לביצוע מדידה מדויקת והערכת שווי מדויקת.
כמו כן, יש לחפש חותמת או סימנים לכמה קרט מדובר, יש לקחת בחשבון את החשיבות של נושא השקילה וכמובן את מחיר השוק העדכניים על מנת להחליט אם מדובר בטיימינג מוצלח לבצע את המכירה או לדחות אותה להמשך שיבשילו תנאי השוק האופטימאליים לצורך כך.
כאשר אתם פונים למומחים בנושא הסתייעו בחוות דעת חיוביות והמלצות על חברות שמטפלות בכך ויוכלו לרכוש מכם בעלות אטרקטיבית כדי שתדעו שאתם בידיים הטובות ביותר בכל הנושא להמרת הזהב. 

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן