במרדף אחרי הפשע הבינלאומי: תפקידו של אינטרפול

גוף השיטור הבינלאומי הוא גוף אשר נוסד בשנת 1923 במטרה ליצור מערכת אכיפה בין משהו כמו מאה מדינות. הרעיון העומד בבסיס הארגון הוא ליצור רשת של קשרים בין מגוון גורמי השיטור בעולם, כדי להפוך אותו מוגן יותר וכדי למנוע מפושעים לעבור בין המדינות השונות בלי שאף אחד ישים לב לכך. היום, מטה הארגון ממוקם בצרפת והוא מחזיק 800 עובדים במאה מדינות. מה אתם צריכים לדעת על הגוף הזה ומתי הוא הופך רלוונטי לאזרח הקטן, על כך נדבר בהרחבה במאמר הבא. 

במה עוסק הארגון בדרך כלל 

מטבע הדברים, אינטרפול, לא עוסקים בעבירות פעוטות. כמו נסיעה במהירות מוגברת או הליכה במעבר חציה באור אדום. הניסיון הוא למנוע ממי שביצעו פשעים בינלאומיים להמשיך במעשיהם. אנחנו מדברים בעיקר על עבירות הנוגעות לסחר בבני אדם, סחר בסמים, עבירות כלכליות בהיקפים משמעותיים וכן הלאה. 

המדינות המשתפות פעולה לטובת הארגון, מקיימות שיתופי פעולה אדוקים בין גופי השיטור השונים. כך אינטרפול מצליח לנהל מעקב אחרי פושעים בכל רחבי העולם וליהנות ממסד נתונים רחב היקף, הנאסף בתוך פרק זמן קצר יחסית. 

באילו מקרים יש לפנות לעורך דין מומחה 

אדם מין השורה לא יכול לפנות בשאלות לאינטרפול. בניגוד למקרים אחרים, בהם אדם מין השורה יכול לפנות למשטרה או לבית המשפט הישראלי וכן הלאה. המשמעות היא כי בכל נושא עליכם לפנות לגוף השיטור הבינלאומי, באמצעות עורך דין. זאת בשביל לברר האם השם שלכם נקשר בתיק זה או אחר. אם אתם רוצים לתקן מידע הרשום עליכם במשרדי האינטרפול, במידה ואתם מעוניינים לבטל צו חיפוש בינלאומי או ליהנות מבקשת הסגרה לישראל. בכל המקרים הללו, יש לפנות לעורך דין מקצועי. 

כמובן, בדרך כלל, כאשר מגיעים לסיטואציות מהסוג הזה, הרי שהפניה לעורך דין מנוסה היא הכרח המציאות. הרבה פעמים אתם תגלו כי עורך דין מנוסה, הבקיא במשפט הבינלאומי, ידע איך להגן על האינטרסים שלכם בכל מדינה. 

איך תבחרו את האיש הנכון למשימה 

במידה ואתם חשופים לתביעה או חשודים בעניין זה או אחר, אל תהססו לפנות לעזרה מקצועית. כאן חשוב לציין כי התפקיד של עורך הדין הוא להציג את האינטרסים שלכם מול גורמי אכיפת החוק בכל מדינה. באופן טבעי, הדרך בה מנהלים משא ומתן בשדה המשפטי לא דומה למשא ומתן בעולם העיסקי וכיוצא באלו. הדברים הללו נכונים על אחת כמה וכמה כאשר משא ומתן לא מתנהל בעברית דווקא, אלא באנגלית או בכל שפה אחרת. בשביל לייצג את האינטרסים שלכם, עורך הדין חייב לגלות בקיאות בדין הפלילי ובדין הבינלאומי. לכן, חשוב לבחור במי שיש לו מוניטין וידע מקצועי רחב, אשר יודע איך לסייע לכל לקוח בהתאם לצרכיו. 

אם אתם רוצים לקבל מידע, חשוב לפנות לעזרה 

לעיתים, המטרה שלכם בפניה לארגון כמו אינטרפול לא נובעת משום שאתם חשודים בעניין זה או אחר. לעיתים, פניה לאינטרפול נעשית בנוגע למקרים נוספים. החל מחשד לחטיפה של ילדים על ידי בן או בת הזוג לשעבר וכלה בניסיון לעקב את מי שגרם לכם נזק ואתם מעוניינים להעמיד אותו לדין. גם במקרה הזה, חשוב לפנות לאיש מקצוע על מנת שתוכלו לקבל את המידע הדרוש לכם במהירות. עורך דין מקצועי ישמח לענות לשאלות שלכם לאורך כל הדרך ולהפוך למשענת תומכת לאורך כל ההליך הפלילי. 

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן