5 דרכים לשמור על השיניים של הילדים שלכם

בתוך כל המטלות שלנו כהורים, אנחנו לא פעם שוכחים להתייחס במלוא הרצינות לבריאות השיניים של הילדים שלנו. במאמר הבא אנחנו נדבר בהרחבה על הדרכים לשמור על הגיינת הפה בקרב ילדים. נעביר רעיונות פרקטים ונעזור לכם להבין מה עושים במידה ויש צורך בקבלת טיפול רפואי. בואו נתחיל. 

למה כל כך חשוב לשמור על בריאות השן 

על פניו אפשר לחשוב כי הסיבות לכך ברורות מאליהן, עם זאת אנחנו רוצים להרחיב ולהסביר. בריאות השן היא קריטית קודם כל כי אף אחד לא אוהב להסתובב עם כאבים בשיניים. גם לא הילדים שלכם. מחלות שונות בחלל הפה רלוונטיות למשהו כמו 80% מכלל האוכלוסיה במדינות המפותחות. אם לא נקפיד, הילדים שלנו בקלות יכנסו לסטטיסטיקה. שנית, אמנם הילדים שלנו עדיין לא הצמיחו שיניים 'בשריות', כלומר, השיניים שלהם עלולות ליפול בשנים הקרובות. כך שאפשר לחשוב 'מדוע להתייחס ברצינות לבריאות השיניים שלהם כבר עכשיו'. אבל האמת היא כי הזנחה עלולה להביא את החיידקים אל עומק השן ומשם אל שורש השן. אותו שורש לא הולך לשום מקום. גם אם השן הזו תיפול, בריאותו של השורש חשובה. לכן, אנחנו צריכים לשים לב ולהגן על הילדים שלנו גם כעת. נקודה נוספת וחשובה לא פחות היא להקנות הרגלים בגיל צעיר. אם הילדים שלנו ילמדו בגילאים צעירים לא ללכת לישון בלי צחצוח יסודי ולא לאכול יותר מדי ממתקים, יהיה לא פשוט להקנות להם את אותם ההרגלים בגילאים מבוגרים יותר. 

מה לעשות כדי לשמור על הבריאות שלהם 

אז באמת אפשר לתמצת את הכלים להגנה על בריאותם של הילדים שלנו בחמישה צעדים פשוטים:

  • להקפיד על צחצוח באופן קבוע כדי להקנות הרגלים: הילדים שלנו לא יכולים לצחצח שיניים לבד. לכן, חשוב לערוך איתם את טקס הצחצוח באופן קבוע בוקר וערב. אפשר להפוך את הטקס הזה לאירוע מצחיק, משעשע, זמן איכות שלכם ושל הילדים ביחד. ככל שהם יהנו מהתהליך ויצליחו לקחת אחריות באופן כזה או אחר, כל ילד על פי רמתו, כך הם יצליחו לסגל להם את ההרגל בכוחות עצמם. 
  • לקחת אותם לביקורת שגרתית במסגרת טיפולי שיניים לילדים: הילדים שלנו, ממש כמונו, צריכים להגיע לבדיקה שגרתית אחת לפרק זמן מסוים. כך נוכל להגיב במידה ומשהו אינו כשורה. רצוי שרק בעל מקצוע מנוסה בטיפול בילדים יציע טיפולי שיניים לילדים. מי שיש לו גישה לילדים ויכול להפוך את התהליך כולו הרבה יותר נעים ומזמין. הקפידו לקבוע מראש שתי ביקורות בשנה. כך תשמרו על בריאות השיניים של הילדים שלכם בהצלחה. 
  • קנו להם משחת שיניים שהם אוהבים עם פלורואיד: כמובן אנחנו ממליצים על משחת שיניים בטעם תות לילדים. כך שהם לא ירתעו מהשימוש במשחה בכל ערב. כדאי לקחת משחה עם פלורואיד, אשר נחשבת לכזו המגינה בצורה טובה על השיניים. 
  • הקפידו על תזונה מאוזנת לילדים: אי אפשר למנוע מהילדים שלנו לאכול ממתקים. אבל אנחנו יכולים למנן את הצריכה של מאכלים רווי סוכר אשר מזיקים לשיניים לא פעם. 
  • הסבירו לילדים על בריאות השיניים: כדי שנוכל לשמור עליהם, הכי טוב הוא לעזור להם לשתף איתנו פעולה. מודעות לסכנות שבחוסר טיפול בשיניים, יעזור להם לשים לב בעצמם לבריאותם. כך, לאורך הזמן, נעביר להם הרגלים שיעזרו להם לשמור על בריאותם גם בגילאים מבוגרים יותר. 

אם יש בכם חשש, פנו לקבלת ייעוץ 

חשוב לזכור כי במידה ולא מטפלים בבעיות כאלו ואחרות בחלל הפה, הנטייה של אלו היא לגדול למימדים אדירים. אם אתם רוצים לשמור על הילדים שלכם, הקפידו לפנות במהירות לייעוץ מקצועי. כך תוכלו להישאר עם יד על הדופק ולהיות בטוחים כי הילדים מקבלים את הטיפול הטוב ביותר האפשרי בכל פעם מחדש. 

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן