היום הראשון ללימודים בבית ספר – המלצות להורים

עונת החזרה לבית הספר כבר כאן וייתכן שאתה תוהה מה לקנות לילד/ה שלך. אם אתה נאבק עם ההחלטה, שקול את הפריטים האלה ברשימה.

תרמיל: תיקי גב נהדרים לארגון ספרים, מחברות וחפצים חיוניים אחרים שתלמידים וילדים צריכים לסחוב.

– יומן: תמיד טוב שיהיה מתכנן קל לשימוש ואינו תופס יותר מדי מקום בתיק.

– אוזניות: אוזניות חיוניות ללימוד או האזנה למוזיקה תוך כדי תנועה או סתם בהפסקות כדי להירגע.

עונת החזרה לבית הספר היא תקופה שבה ילדים מתרגשים לחזור ללימודים. אבל כשהם ממהרים לקנות את המצרכים הנכונים, ההורים לעתים קרובות נכנסים לפאניקה ואינם יודעים מה לקנות.

ראשית, בואו נדבר על מה כדאי לרכוש עבור ילדכם. כדאי להשקיע בתרמיל, קופסת אוכל, בקבוק מים וחטיפים ליום הראשון ללימודים. אם לילדכם יש צעצוע אהוב שיעזור לו לישון טוב יותר או להישאר רגוע במהלך הימים הראשונים ללימודים, שווה להשקיע גם בזה.

זה זמן של שינוי. מי שחדש בעולם הלימודים בוודאי תוהה מה לקנות. מאמר זה יעזור לך להחליט מה לקנות לחיי בית הספר החדשים.

מה ילדים צריכים לקחת ביום הראשון של בית הספר?

היום הראשון ללימודים הוא יום גדול לילדים במיוחד לאלו שעולים לכיתה א’. זהו מעבר מחופשת הקיץ לשנת הלימודים החדשה. זה יכול להיות מכריע, במיוחד כאשר הם לא מוכנים ואין להם מושג למה לצפות.

ילדים צריכים לקחת את קופסת האוכל שלהם, בגדים להחלפה ואת הספרים שלהם ביום הראשון ללימודים. הם צריכים גם לקחת את התרמיל שלהם וערכת בגדים נוספת למקרה שיהיה להם חם מדי או קר מדי בכיתה או למקרה שיזיעו ויתלכלכו.

כשהילדים יחזרו מחופשת הקיץ, הם יתחילו באותה שגרה כמו קודם. הם ילכו לארוחת בוקר ב-7 בבוקר ואז יתלבשו לבית הספר ב-7:30 בבוקר.

זו שאלה שהורים רבים שואלים את עצמם ביום הראשון של ילדיהם ללימודים. מה הם צריכים לקחת ביום הראשון?

ביקשנו מהכותבים שלנו לחלוק את מחשבותיהם בנושא זה. הם שיתפו את דעותיהם ועצותיהם לגבי מה שיקחו ביום הראשון ללימודים.

מה ילדים צריכים לקחת איתם לבית הספר?

– תיק גב שיש בו מספיק מקום לכל מה שהם צריכים להביא מהבית ולהישאר מאורגנים לאורך כל היום. אפשר לשים על התיק מדבקות (בדיוק כמו מדבקות שם לגן) כך יידעו של מי התיק הזה בכל רגע נתון.

– בקבוק מים או תרמוס עם משקה בריא כמו תה ירוק, מיץ או ויטמינצ’יק.

– ספר פעילות לשעמום – ניתן להשתמש בו לציור, משחק, או אפילו הכנת רשימה של דברים לעשות בזמן ההפסקה.

– חטיף כמו פירות או חטיפי גרנולה לצהריים

-לבישת בגדים נוחים ומתאימים לעונה

-לקחת איתם קלמר עם מגוון עטים, טושים, עפרונות, מחק, טיפקס, מחדד, מספריים וכו’

איך לגרום לילדים להרגיש בנוח עם חזרה לבית ספר אחרי חופש גדול?

לעתים קרובות הורים מתקשים לגרום לילדיהם לחזור לבית הספר לאחר חופשה ארוכה. זה יכול להיות קשה גם להורים וגם לילדים. אחת הדרכים לעזור לילדים להרגיש פחות חרדים לגבי החזרה היא לגרום להם להרגיש שהם לא היחידים שעשו הפסקה מבית הספר, אלא שגם לחבריהם ולחבריהם לכיתה יש הפסקה.

כמה דרכים שבהן תוכל להשיג זאת הן על ידי שאלת ילדך מה הוא נהנה לעשות במהלך החופשה שלו, או הצגת תמונות של חבריך באותו מצב (כלומר, בחופשה).

דרך נוספת שבה תוכל לעזור לילדך להרגיש פחות חרדה לגבי החזרה היא על ידי דיון איתם כיצד כישוריו ישתפרו אם ייקחו הפסקות במהלך הסמסטר, או אם הם ייקחו חופש במהלך שבוע הגמר מסיבות בריאות הנפש.

לאחר חופשה ארוכה, ילדים עשויים לחוש חרדה לגבי החזרה לבית הספר. הסיבה לכך היא שהם לא יודעים למה לצפות ועשויים להיות מודאגים מאותם דברים ישנים שהם נאבקו בהם בעבר.

כדאי להרגיע אותם שהכל יהיה בסדר ושהם מוכנים לשנת לימודים חדשה. אתה צריך גם לוודא שאתה לא מפעיל עליהם יותר מדי לחץ על ידי מתן זמן להתמצאות.

יש הרבה דברים שילדים צריכים להתכונן אליהם כשחוזרים ללימודים אחרי חופשה ארוכה. אחד הדברים החשובים ביותר הוא לגרום לילדים להרגיש בנוח עם החזרה.

חלק מההורים עלולים לדאוג שילדיהם יציקו או לא יוכלו להתיידד. כדי לעזור להפחית את החשש הזה, הורים יכולים לעודד את ילדיהם על ידי דיבור על מה שלמדו במהלך החופש ולדבר על איך הם יכולים להיות חברים טובים יותר עם אנשים אחרים בבית הספר.

אחת הדרכים שבהן הורים יכולים לעשות זאת היא לשאול את ילדם שאלות על מה שהם עשו במהלך החופש, כגון "מה למדת מחופשת הקיץ שלך?" ו"קרה משהו שגרם לך להרגיש לא בנוח?"

הילד מפחד ולא רוצה ללכת לבית ספר ביום הראשון – מה לעשות?

היום הראשון ללימודים הוא אירוע משמעותי ולעתים קרובות טראומטי בחייו של ילד. הילד עשוי לפחד ללכת לבית הספר, או שהם עשויים להיות מודאגים ממה שיקרה בשיעורים שלהם.

חשוב שההורים יבינו את תהליך החזרה ללימודים לאחר חופשה. חלק מהילדים עלולים להתקשות להסתגל בחזרה לשגרה, אבל חשוב שההורים לא יאלצו אותם ללכת אם הם לא מוכנים.

במקרים מסוימים, ילדים עשויים להזדקק לעזרה לחזור לשגרה שלהם – כמו שיעורי בית או נוכחות בשיעורים. הורים צריכים לעשות כל מה שהם מרגישים הכי טוב לצרכי ילדם ולתמוך בהם במהלך תקופת המעבר.

כמעט כולם יחוו את הפחד מהיום הראשון ללימודים בשלב מסוים בחייו. חשוב שתהיה לך תוכנית מה לעשות כאשר ילדך מפחד לחזור לבית הספר.

עונת החזרה לבית הספר כבר כאן והורים רבים חשים חרדה לגבי מה שילדיהם יסתדרו ביום הראשון ללימודים. הנה כמה דרכים שבהן תוכל לעזור לילדים שלך להתמודד עם החרדה שלהם ולהכין אותם ליום ראשון מוצלח בחזרה בבית הספר.

1) התחל עם גישה חיובית: ודא שילדיך יודעים שהחזרה לבית הספר לא תהיה קלה אבל זה שווה את זה בסופו של דבר. אם הם נאבקים, הזכירו להם שהם כבר התגברו על משהו קשה עם עבודה קשה ונחישות.

2) דברו על מה שהם יעשו: ליידע את הילדים שאתם פה בשבילהם בכל מצב לטוב ולרע

3) תנו לילד משימה שאולי תשכיח את החשש – לדוגמא להביא מתנות למורה. כך הלחץ יפחת והוא ירגיש מחויב לעשות משהו טוב.

כאשר אתם עומדים להתחיל שנת לימודים חדשה, הרעיון להתחיל מאפס יכול להיות מרתיע. עם זאת, חשוב לזכור שהיום הראשון ללימודים הוא לא הזמן היחיד שבו תרגישו חרדה. מאמר זה יעזור לך להתמודד עם הרגעים האלה ולמצוא את הדרך חזרה להיות בטוח בעצמך שוב.

חשוב לזכור שתחושת עצב היא נורמלית ויש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי להתגבר על החרדה שלך. דבר אחד שיכול לעזור הוא לדבר עם החברים או בני המשפחה שלך שעברו את זה בעבר ולקבל את עצותיהם לגבי מה שהם עשו במהלך היום הראשון שלהם בבית הספר.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן