כיצד משתמשים בתאורת ספוט לד בענף הבידור?

תאורה היא האקס פקטור בזירת האירועים והיא בעלת משמעות רבה בהשגת האווירה המבוקשת והצלחת האירוע.
עולם התאורה לא קפא על שמריו והוא מציע פתרונות מרשימים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לשלוט בעוצמת האור, יצירת אפקטים מרהיבים בהתאם לתרחישים שונים בכל סוגי אולמות האירועים כולל במות, תיאטראות, קולנוע ודיסקוטקים.
חללים מוארים שומרים על אנרגיות גבוהות במידת הצורך אך יכולים גם בעמעום התאורה ליצור אווירה רגועה, להשיג את אלמנט ההפתעה ולאפשר חוויה חושית ייחודית וכן להעצים את יופיו של המקום.

כיצד ה-LED הפך למלך האירועים?

תכנון תאורה הוא חלק בלתי נפרד היום מתכנון מקומות בילוי בענף הבידור כאשר בין פתרונות התאורה המובילים מככבת תאורת ספוט לד המצדיקה התייחסות מעמיקה.
LED הינה טכנולוגיית תאורה מועדפת היום הן בסביבת המגורים והן בסביבות ציבוריות ויש לכך סיבות רבות. ראשית נורות LED נחשבות לחסכוניות באנרגיה בהשוואה לנורות מסוג אחר וכשמדובר במרחבים גדולים ובמתחמי בידור ענקיים החיסכון הוא אלמנט משמעותי. נורות אלה יכולות להפחית באופן מהותי את חשבון החשמל.
שנית, ללד יש יתרון של ידידותיות לסביבה ובטיחותיות. הן אינן מתחממות מאוד כך שאין סכנת כוויה והנורות לא משחררות כימיקלים רעילים כמו כספית שעשויים להיות קיימים בפתרונות תאורה אחרים.
לצד כל אלה, יש לקחת בחשבון שבאולמות השחיקה גבוהה מאוד בשל התעבורה הרבה ולכן חשוב להצטייד בתאורה בעלת תוחלת חיים ארוכה ועמידות גבוהה. תאורת לד היא עמידה מאוד בפני פגעי מזג האוויר, זעזועים ורעידות – בדיוק מה שדרוש לכם במקום עם ויברציות גבוהות, אנשים רוקדים וחוגגים ואידיאלית להתקנה הן בסביבה פנימית סגורה ומקורה והן להתקנה בחוץ.
נורות לד נחשבות לאמינות ביותר ולכן ברגע שמתקינים אפשר לצפות לתפקוד גבוה וביצועים טובים גם בחללים שוקקי חיים. מעבר לכך, אפשר להשתמש בה ברמה הסטטית וגם הדינאמית וליהנות מהרב תכליתיות שהיא מאפשרת ליצור. 

מהם היתרונות של ספוט לד בחללים מסחריים ואולמות בידור?
תאורת LED מגיעה במגוון ווריאציות כאשר תאורת ספוט לד נחשבת לאלטרנטיבה מצוינת והם מקנים התאמה אישית. ניתן לכוון אותם לכל מטרה כך שהם יאירו, למשל, שילוט או את הבמה מלמעלה וכל ספוט יהיה מכוון למוקד אחר שדורש הארה וניתן באמצעות עמעום לעמעם בעת הצורך.
כיום עם מערכת תאורה חכמה אפשר גם להתאים את התאורה לשלל יישומים ולשלוט בה גם מרחוק. ספוט לד עובד נהדר בסביבות עם הרבה הפרעות כמו באולמות אירועים וזמן התגובה שלו גם מאוד מהיר – כלומר מההדלקה הוא נדלק במהירות ללא עיכובים.
אפשר לייצר צבעים עשירים מאוד בפליטת חום נמוכה למדי והגמישות העיצובית מאפשרת ליצור תאורה מכיוונים שונים בעוצמה משתנה ולשנות אווירה.
גופי ספוט לד מגיעים במגוון גדלים לפי צורך ומייצרים מעט מאוד פליטה אולטרה סגולה ויכולים לפעול בטמפרטורות משתנות – קרות וגבוהות ומכאן ההתאמה שלהם לחללים מסחריים ליישומים חיצוניים ופנימיים. הגופים מוגנים מפני מים כאשר אפשר למצוא ספוטים בעלי מידת מיגון גבוהה במיוחד. 

בכל מקרה, בואכם לתכנן חשוב למדוד את המרחב הנתון ולהחליט אילו נקודות ומוקדים להאיר וכיצד על פי הצרכים והתקציב.
כדאי לבדוק באילו גוונים של אור מדובר כמו לבן חם, קר ואור יום ביניהם ניתן להחליף באמצעות כיבוי והדלקה. יש לבדוק גם לכמה מעלות מתכוונן הגוף כמו ל-360 מעלות ובאיזה הספק מדובר.
חשוב מאוד לא להתפשר ולהעדיף לרכוש ספוטים של לד מחברת תאורה מובילה שמעניקה גם ייעוץ מקצועי ושמה דגש על ספוטים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. 

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן